JOHNNY CASH revival - členové        


Skupinu JOHNNY CASH Revival založil v roce 1997 zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniky známé brněnské skupiny ZIMOUR         

Petr Horák

- který je až nekritickým obdivovatelem amerického velikána country hudby Johnnyho Cashe. Sám otextoval několik jeho skladeb a začal se poohlížet po muzikantech, se kterými by dílo MISTRA (a potažmo své) uvedl v život. Povedlo se. A tak může Petr coby přísný kapelník zúročit svoje letité zkušenosti z muzicírování, které získal jako zavilý countrysta s mnoha kapelami, (též po dobu své základní vojenské služby u železničního vojska) nebo jako dlouholetá opora basové sekce BSHM (Brněnského sboru hudební mládeže). V poslední době se stal motorkářem. Nejprve zakoupil silný motocykl značky Triumph Legend 900, pak skůtr Suzuki Burgman 650 a nakonec zakotvil u BMW K 1200 LT.

 

 

 

 

   Další členové:


 

Ondra Potůček 
– bubeník. Když už kapela Johnny začala zkoušet v jeho rodném domě, občas zaskočil na zkoušce za nepřítomného bubeníka. A protože to nebylo vůbec špatné,  stal se z něj  budeník kmenový. Hraje ještě ve Starých fórech a v nové kapele INSOMNIE. Pokud zrovna nemůže s námi vystoupit, zaskakují na postu bubeníka ještě Mirek Richter, David Velčovský (Každý den jinak Vlasty Redla), Radim Grünwald ( eN, Mour ).Občas se na záskok navrátí i zakládající člen skupiny Jirka Kůt a Ondřej Hrůza, který je ovšem více motorkářem a novinářem, píše do ČMN, renomovaného motorkářského časopisu a nakazil skoro celou kapelu jednostopými touhami.

 

                

 

 

Petr Baláš
- sólová elektrická kytara. Nejčerstvější člen souboru. Do kapely  Johnny přišel na podzim roku 2011 společně se svou novou kytarou. V Brně byl v minulosti ke slyšení a k vidění v soubotrech Michal Tučný revival, Brněnskej kredenc.. Současně hraje ve skupině Starý fóry. Je ozdobou různých hospodských zpívánek a večírků. Očití svědkové hlásí, že je to zábavný nezmar. Tomáš Linka by mohl vyprávět..Petr si sám vyrábí vlastní kytarová komba. Motorkářem se samozřejmě stal také a sedlá Choppera.

 

 

 

 

 

 

 

Novotný 

Michael Novotný 
– basová kytara a zpěv. Michael jako jediný z Johnnyho nepřišel z žádné kapely, ale traduje se, že byl Petrem Horákem objeven u lesního táboráku nedaleko Kníniček, což je obec dnes již patřící k Brnu, původně však byla zatopena těsně před II. světovou válkou při stavbě brněnské přehrady. Kníničané však vyplavali a o kus dál si postavili Kníničky nové, lepší. Skupina Johnny má od dob, kdy do ní Michael přišel v Kníničkách moře známých, kamarádů a kamarádek, za kterými se odvažujeme jezdit i na jejich rekreační zařízení v Kamenné Horce u Svitav, kde míváme svá soustředění a kde také čas od času prověřujeme, co ještě vydržíme…Uznání Michalovi patří i za to, že je ochoten převážet kapelu ve své dodávce, ve skladišti svého podniku NOMIPLAST opatruje i uloženou aparaturu, umožňuje nám zkoušet v prostorách své prodejny, nebo dokonce doma na Kozí Horce, na svém soukromém vozidle propaguje naši kapelu a vůbec - je to člověk, bez kterého by chod Johnnyho byl mnohem, mnohem složitější. Michal je také uznávaným znalcem ženské krásy a letory, kteréžto však stále studuje a již se téměř blíží dokonalosti. Je také motorkářem, vlastnil Hondu Dominator,poté TransAlp, kterou v jedné zatáčce na Vysočině mírně pošramotil včetně své klíční kosti a tak s ohledem na svůj věk si pořídil  motocykl se čtyřmi koly, na kterém se proháněl po lesích a polích v širokém okolí. Až mu otrnulo, investoval do současného cestovního endura BMW 1200 GS.

 

   

Milan Potůček
– klávesy, kytara, zpěv. Do kapely přišel těsně před natáčením prvního CD Johnnyho, na kterém se stačil podílet. Ač to dnes již není na pohled patrné, původně baleťák, poté člen brněnské operety, hrál v pražských muzikálových inscenacích Les Misérables, Jesus Christ Superstar působil jako zástupce výkonného producenta na muzikálech Rusalka muzikál a Popelka. Hraje ještě v kapele Nešvilský krúžek, ve folkové skupině MOUR, se kterou byl několikrát ve finále Porty, Trempské Porty, Zahrady a jiných festivalů. Nejnověji se zapletl ještě se skupinou Starý fóry. Ke zděšení některých stávajících členů skupiny Johnny začal na zkoušky nosit noty a dokonce nutí zasloužilé členy, aby je hráli. Tím se po kapelníkovi Horákovi stává druhým zlým mužem v kapele, přičemž se celkem bláhově domnívá, že tím pozvedne její již tak dost vysokou úroveň. Snaží se být pro kapelu Johnny užitečný stejně jako byl pro Johnnyho Cashe klavírista Earl Poole Ball  zvaný též Mr. Honky-Tonk Piano" a tak poctivě studuje styl hry tohoto mistra. Stejně tak vzhlíží k pianistovi Floydu Cramerovi, jehož skladbu Poslední schůzka (Last Date) nacvičil.  Potokovou domovskou scénou je momentálně Divadlo Radost. Více si můžete přečíst na jeho vlastních webových stránkách http://milanpotucek.cz . Jelikož se mezi motorkáři v kapele začal cítit jako bílá vrána, pořídil si motocykl též a zařadil se tím mezi motoblázny.Ovšem způsobem sobě vlastním: Nejprve zakoupil dva stroje Babetta, potom Jawa 350/632, nakonec Hondu Transalp XL 600V a po dvaceti letech začal zase jezdit.


Seznam.cz